Preview Kunst- en Antiekveiling 21 - 24 September 2018

Aanvang: 21 september 2018, 9:00

Sluiting: 24 september 2018, 21:00

Hieronder kunt u reeds enkele stukken bekijken die geveild zullen worden in onze aankomende veiling. De gehele catalogus zal enkele dagen voor de aanvang van de veiling op internet te zien zijn.

Foto Omschrijving
Foto Gepolychromeerde houten sculptuur, 16de/17de eeuw, Nederlanden, Sint-Barbara, palmtak ontbreekt, h. 125 cm.

Foto Kpm – Berlijn – rond 1835 Een buitengewone porseleinen monumentale pronkvaas in de MUNICH vorm, met twee handvatten, op vierkante vergulde voet. Gebakken in twee delen en met een schroef gemonteerd. Deze vaas belichaamt de uitzonderlijke kwaliteit en het prestige van het KPM porselein. Dit kolossale meesterwerk is gedecoreerd met een rondom doorlopende – met de hand geschilderde – scène van galante personen die wandelen op het eiland PFAUENINSEL in de Wannsee. Afgebeeld zijn onder meer het grote vogelhuis, het watervogelhuis en de Fasanerie. Bovenaan is de rand versierd met een doorlopende fries, beschilderd met guirlandes en vrouwelijke gevleugelde fabelwezens. Onderaan gemerkt met het blauwe scepter merkteken. Dit soort vazen werd bijna uitsluitend gemaakt op specifieke bestelling van de Pruisische koning Frederick Willem II en werd als geschenk gegeven aan hooggeplaatste personen. Een vergelijkbare vaas bevindt zich in de Twilight Collection, New York Hoogte : 78 cm Toestand : zeer goed – geen beschadigingen – geen restauraties – minimaal goudverlies op de standvoet

Foto Jan I Brueghel (1568-1625) en Hans I Rottenhammer (1564-1625), olieverf op paneel, Christus in het voorgeborchte (gelijkaardige compositie in spiegelbeeld te bewonderen in Het Mauritshuis), laat 16de eeuw, afm. 34 x 47 cm, Herkomst: Privécollectie; Robert Noortman Collectie, International Art Centre of Roerich Museum, New York City, record no. 3010

Foto Onbekende kunstenaar, olieverf op paneel, 19de eeuw, Koning Candaules van Lydië toont zijn vrouw aan Gyges, afm. 38 x 26,5 cm, Herkomst: gander & White, Client Noortman + Brod

Foto Kartelklok, Régence, 18de eeuw, Boulle-techniek, schildpad en vergulde bronzen ornamenten, kap bekroond met putto en fakkel, emaille cijferaanduiding, 19e eeuw, afm. 80 x 18 x 36 cm.

Foto Russisch icoon, 18de eeuw, Tronende Madonna omringd door Heiligen, afm. 32 x 27,5 cm.