Smeedijzeren uithangbord in de vorm van een haan, 18de eeuw, l. 70 cm, Herkomst: bodemvondst uit Maastricht (opgegraven in de jaren negentig' in een tuin nabij het stadspark aan de Maas), mogelijk verband met de Herberg de Rode Haan (De herberg had een speciaal logement voor de voermannen of passagiers van de trekschuiten, die de Maas bevoeren. Naast de herberg bevonden zich stallen voor de lastdieren. Haar naam dankte ze aan de vele bloederige hanengevechten, die er werden gehouden. De herberg genoot grote bekendheid in Sint Pieter en omgeving, vooral door het lekkere koele bier dat hier werd geschonken)