Preview Kunst- en Antiekveiling 22 - 25 september

Aanvang: 22 september 2017, 9:00

Sluiting: 25 september 2017, 21:00

Hieronder kunt u reeds enkele stukken bekijken die geveild zullen worden in onze aankomende veiling. De gehele catalogus zal enkele dagen voor de aanvang van de veiling op internet te zien zijn.

Foto Omschrijving
Foto Giorgio Berlini, vlakglazen object, gesigneerd, h. 30 cm.

Foto Lakwerk Sirihdoos met aan de binnenzijde een zilveren sirihset, Shan, Oost-Myanmar, eind 19de eeuw, afm. 14 x 15 cm, Herkomst: Collectie van Tienhoven

Foto Een uitzonderlijke Tibetaanse priester's outfit voor ritueel gebruik. De parure is bijna compleet en bestaat uit een kroon, bot schort, borst ornament, armbanden en enkelbanden. Het kostuum is waarschijnlijk gemaakt tussen 1850 en 1900. Het snijwerk is erg fijn en bevat veel details: de schort is voorzien van zeven langwerpige plaques gedecoreerd met tantrische godheden en 2 dorje. Deze zijn door een netwerk van enkelstrengige kralen verbonden met ovale en langwerpige plaques, allemaal gedecoreerd met figuren (o.a. dakini), voorspoedige symbolen en gestileerde florale motieven. De onderste rij is bewerkt met gezichten (bhairab?). De prachtige priesterkroon is versierd met gestileerde schedels, herkomst: collectie van Tienhoven

Foto Chinese porseleinen dekselvaas, 19de eeuw naar Wucai-voorbeeld, Transitionele stijl, h. 44 cm., min. chips

Foto Twee ivoren Japanse hoofden, h. 3 cm (2x)

Foto Chinese spiegel, bezet met 19de eeuwse jaden ruyi plaquette op de achterzijde en een riemhaak als handvat, zilveren (?) montuur uit de 20ste eeuw, l. 25,5 cm.

Foto Houten Batak kalender, zgn. Porhalan, Sumatra (Indonesië), kalendergedeelte aan weerszijden afgesloten met een houten bewerkte stop, bovenzijde masker met daarboven- en daaronder personage, l. 50 cm

Foto Noordelijke Nederlanden, olieverf op paneel, 17de eeuw, Tobias en de engel, mogelijk gesigneerd m.o. (sleets), afm. 59 x 82 cm, oude restauraties, verflaag erg dun waardoor de ondertekening zichtbaar wordt

Foto Jan Toorop (1858-1928), gemengde techniek, Narcissus Poeticus, ges. r.o., afm. 27,5 x 25 cm, Herkomst: Pan Amsterdam

Foto François Bonvin (1817-1887), olieverf op doek (bedoekt), Stilleven met vis, ges. r.o., afm. 52 x 61 cm, enkele retouches

Foto Dick Pieters (1941), olieverf op paneel, Verrast, gemon. r.o., afm. 14 x 11 cm.

Foto Prachtig beschilderde kop en schotel, eierschaalporselein, Rozenburg, Den Haag, perfecte conditie